logo
en de
Hlavní strana >> O firmě

O firmě

MECHANISCHE WEBEREI BOHEMIA

O NÁS – KDO JSME – A CO CHCEME

 

MECHANISCHE WEBEREI BOHEMIA s.r.o. je dnes český výrobce, který se zabývá výhradně technicky náročnými projekčními plátny a kinoplochami.

Firma s bohatou tradicí nachází původ v Bad Lippspringe, založena v prosinci 1923. Tenkrát největší speciální továrna Evropy pro promítací plochy. Zde se poprvé podařilo povrstvit tkaná plátna skleněnými krystalovými perličkami. „Kristall – Perltuch“ 23 Mio. Perlen/m² (Pramen: STÄTTEN DEUTSCHER ARBEIT 13 – HANS TISCHERT 1957 Strana 276 ff)

Poté následovala bohatá historie, která vyvrcholila přesunem 1991/1992 celého závodu do Červeného Kostelce.

Dnes vyrábíme pod značkou MW (mezinárodně chráněná známka/slovo u Evropského patentovacího úřadu) pro mezinárodní publikum s 30 angažovanými zaměstnanci opět promítací plochy, které vyhovují nejvyšším optickým nárokům.

Naše paleta výrobků pokrývá prakticky celou oblast od kinoploch, rolovacích promítacích pláten do šíře 16 metrů, také ve 3D kvalitě, rámová plátna až po použití v kongresových halách, na universitách nebo školících střediscích. K našim zákazníkům patří nejen mezinárodní kinořetězce a jejich poskytovatelé služeb, také distributoři v oblasti AV, kteří nabízejí použití v pracovní a soukromé oblasti, ale také mezinárodní koncerny a veletržní společnosti, abychom zmínili alespoň některé uživatele.

Co byl a je náš cíl? Chceme zde, uprostřed Evropy, vyrábět špičkové výrobky a nabízet je našim obchodním partnerům za atraktivní ceny. Tato filosofie nás zavedla opět do skupiny předních světových výrobců pláten. Naše výrobky jsou zastoupeny pravidelně na mezinárodních veletrzích.

Klademe mimořádný důraz na to, že každý výrobek vyrábíme sami zde v Čechách. V našich výrobcích jsou zabudovány jen ty nejlepší a nejspolehlivější komponenty předních evropských dodavatelů.  To vede k vynikajícím výrobkům s jedinečným poměrem cena/ výkon.

Disponujeme výbornými referenčními projekty po celém světě. Podívejte se v našich referencích.